O mnie

Mam na imię Ania i jestem inicjatorką projektu Wróżka Cycuszka.
Urodzenie pierwszej Córeczki (15 lutego 2014) zmieniło w moim życiu wszystko - na lepsze. Niedługo po przyjściu na świat Heleny, korzystając z dotychczasowego doświadczenia zawodowego, wspólnie z najbliższymi mi osobami, w czerwcu 2014 roku powołałam sklep koszulove.com. Moje doświadczenie karmienia piersią wpłynęło na to, że wkrótce zajęliśmy się projektowaniem i szyciem odzieży do karmienia piersią.


Po 5 latach rozwoju koszulove.com, gdzieś pomiędzy spacerem po parku a karmieniem drugiego Dziecka (Filip, urodzony 9 grudnia 2016 roku), pojawił się w mojej głowie pomysł na sklep dedykowany Mamom karmiącym. Taki, w którym znajdą wszystko, co potrzebne, a także i to, co niekoniecznie potrzebne, ale fajne ;), do karmienia piersią.


Mnie osobiście doskwierało to, że po każdy produkt wspierający mnie w karmieniu piersią, muszę biegać do innego sklepu: po wkładki laktacyjne do drogerii, po biustonosz do galerii handlowej, po laktator do... sklepu z asortymentem dla dzieci. A że byłam i jestem zapracowaną Mamą, bardzo zależało mi na oszczędzeniu czasu i - co za tym idzie - pieniędzy. Im dłużej o tym myślałam, tym bardziej utwierdzałam się w potrzebie powołania sklepu dla mam karmiących piersią.

Wróżka Cycuszka dojrzewała w mojej głowie przez niemal rok! Przez ten czas wszystkie szczegóły sklepu, wizja tego, jaką rolę będzie on odgrywał dla innych młodych Mam, układała się szczegół po szczególe.

Dziś mogę zaprosić Cię do sklepu wrozkacycuszka.pl nie tylko po starannie wybrane produkty do karmienia piersią, ale również po wsparcie dla pięknego wyboru, którego dokonałaś - karmienia naturalnego.


Misja

Misją sklepu wrozkacycuszka.pl jest, aby każda mama zaraz po urodzeniu dziecka mogła cieszyć się bezproblemową laktacją, tak długo, jak potrzebuje tego Ona i Dziecko.

Chcemy, aby karmienie naturalne było dobrem dostępnym dla każdej mamy i dziecka. Wspólnie z ekspertami skupionymi wokół projektu, będziemy zachęcać do wyboru naturalnej drogi karmienia dziecka oraz wspierać wiedzą i dobrą radą mamy, które na drodze do karmienia piersią napotykają problemy.

Wierzymy, że każda kobieta jest w stanie wykarmić swoje dziecko. Laktacja to wielki dar, który otrzymujemy od Matki Natury. W ramach projektu wrozkacycuszka.pl będziemy codziennie pracować nad tym, aby każda mama poczuła tę wielką, niemal magiczną moc, wynikającą z możliwości dania życia i stworzenia człowieka.

Karmienie piersią w Polsce

Po urodzeniu dziecka laktacja, czyli produkcja mleka dająca możliwość karmienia piersią dziecka, zaczyna się u niemal każdej kobiety. W bardzo wielu przypadkach już w pierwszych dobach mamy doświadczają początkowych problemów z karmieniem piersią. Ocenia się, że przyczyną większości z nich jest ogólnie niski stan wiedzy na temat laktacji w społeczeństwie oraz brak systemowego wsparcia mam na oddziałach położniczych.

Wiemy, że coraz większe rzesze kobiet podejmują wiele starań, aby móc karmić swoje dzieci naturalnie. Dzięki podmiotom promującym karmienie piersią oraz innym mamom karmiącym młode mamy wiedzą, co jest kluczowe dla laktacji. Tym kluczem jest jak najmniej przeszkadzać Matce Naturze.


Utrzymanie laktacji to dziś często nie naturalny stan, ale sukces osiągnięty wielkim trudem mamy karmiącej - czasami przy wsparciu bliskich, czasami wbrew bliskiemu otoczeniu.

Karmienie naturalne, po dekadach wypierania i kwestionowania, odzyskuje należyte miejsce i  wagę w świadomości młodych rodziców. Niezliczone badania naukowe potwierdzają szczególną wartość mleka matki i jego wpływ na zdrowie i rozwój niemowlęcia. Efektem tej „nowej” wiedzy jest silne ukierunkowanie mam na karmienie piersią.


Jakiego wsparcia potrzebują Mamy?

Jeśli początki są trudne, mamy szukają rady i wsparcia. Często szukają również sprawdzonych akcesoriów, które pomogą im w walce o laktację: laktatorów, silikonowych nakładek na brodawki, maści do smarowania brodawek, suplementów diety wspomagających laktację. Gdy już laktacja się ustabilizuje, mamy karmiące korzystają na co dzień z szeregu ułatwień codzienności, w której karmienie piersią zajmuje istotne miejsce. Warto zaznaczyć, że w pierwszych miesiącach życia maleństwa, karmienie może zajmować łącznie kilka godzin w ciągu doby. Bywają okresy, że karmienie piersią zajmuje... cały dzień. Zdarza się tak, gdy dziecko z jakiegoś powodu potrzebuje nieustannej bliskości z mamą. Codzienność podczas karmienia piersią ułatwiają ubrania do karmienia piersią: zwykłe, codzienne bluzki, bluzy, koszulki do karmienia piersią, a także odzież do karmienia piersią na wyjątkowe okazje jak np. eleganckie sukienki do karmienia piersią. Niezbędne na początku lub przez cały okres laktacji, są wkładki laktacyjne (jednorazowe lub wielorazowe, ekologiczne). Warto też posiadać system do przechowywania mleka (woreczki lub pojemniki). Niewiele mam obejdzie się bez biustonosza do karmienia piersią.


Obecnie mamy mogą zaopatrzyć się w niezbędne pomoce do karmienia piersią w sklepach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych. Nie brakuje różnorodnych produktów wspierających mamę w karmieniu. Jednak zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne typu warehouse (z różnorodnym asortymentem) dedykowane są w większości dzieciom, a półki z asortymentem dla mam są tam jakby przy okazji; Zaś asortyment dedykowany mamom często można nabyć na stronach internetowych producenta i stanowi to tylko wycinek potrzeb danej klientki (np. można kupić biustonosz ale już nie wkładki laktacyjne).
Brakowało w przestrzeni online jak i offline sklepu skoncentrowanego wyłącznie na potrzebach mamy karmiącej. Takiego, w którym w jednym miejscu otrzyma wszystko to, co potrzebne będzie jej w trakcie wielu miesięcy karmienia piersią. Sklepu, który będzie jednocześnie skarbnicą wiedzy i rzetelnych porad na temat danego aspektu karmienia. Dlatego właśnie powołaliśmy sklep i wypożyczalnię laktatorów wrozkacycuszka.pl.


Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć