Jak prać wielorazowe wkładki laktacyjne

Wielorazowe wkładki laktacyjne, które najczęściej Wam polecam, to te marki Lansinoh. Ich chłonność oraz cienki profil dorównuje wkładkom jednorazowym. W opakowaniu znajdziecie dwa zestawy wkładek oraz woreczek. A poniżej kilka zasad dbania o wkładki:

- Możesz prać je w proszku zwykłym lub proszku, który używasz do prania ubrań dziecięcych.
- Optymalna temperatura prania to 40 stopni.
- Do prania używaj woreczka dołączonego do zestawu - w ten sposób dbasz o wkładki podczas prania oraz masz pewność, że nie zgubią się wśród innych ubrań.
- NIE używaj płynu do płukania - może on zaburzyć strukturę materiału wkładek, która przypomina plaster miodu i zapewnia chłonność.
- NIE używaj wybielacza - jest to niepotrzebne, a poza tym może wpłynąć na strukturę materiału.
- NIE susz w suszarce.
- Prawidłowym sposobem suszenia jest położenie wkładek na ręczniku i pozostawienie ich do wyschnięcia na powietrzu.Zatem, jeśli kompletujesz wyprawkę do porodu, możesz zdecydować się na takie właśnie wkładki laktacyjne - zapewnią i one wiele miesięcy komfortu noszenia - wystarczy, że będziesz pamiętała o tych kilku regułach prania wkładek wielorazowych :)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć