Książka Przećwicz ciążę

Czy można utrzymywać aktywność fizyczną w czasie ciąży? Można, a nawet trzeba! Poznaj korzyści jakie płynął z ruchu w tym szczególnym czasie. Poznaj ćwiczenia, które przygotują Cię do porodu i ułatwią go.

35,00 zł

  • Bezpieczeństwo transakcji dzięki certyfikatowi SSL Bezpieczeństwo transakcji dzięki certyfikatowi SSL
  • Wysyłka w ciągu 24 h (w dni robocze) od złożenia zamówienia Wysyłka w ciągu 24 h (w dni robocze) od złożenia zamówienia
  • 14 dni na rozmyślenie się i zwrot produktu 14 dni na rozmyślenie się i zwrot produktu

Jest to lektura nie tylko dla kobiet w ciąży, ale też dla specjalistów, którzy z ciężarnymi pracują: ginekologów, położnych, doul, prowadzących szkoły rodzenia, fizjoterapeutów, instruktorów fitness, trenerów personalnych oraz członków rodzin ciężarnych, którzy często przyszłym mamom ruch odradzają.

Pracujemy w "branży ciążowej" już piętnasty rok i możemy powiedzieć, że nie spotkałyśmy na polskim rynku drugiej takiej pozycji.


"Przećwicz ciążę" to tłumaczenie z angielskiego książki "Exercising Through Your Pregnancy" napisanej przez dr Jamesa F. Clappa - lekarza położnika, międzynarodowy autorytet w dziedzinie ćwiczeń przedporodowych oraz Catherine Cram - fizjolog sportu, specjalizującą się w ćwiczeniach przedporodowych i poporodowych.

Książka zawiera instruktaż ćwiczeń, niemniej tylko jako dodatek. Nie jest to poradnik ćwiczeniowy, a raczej pozycja popularnonaukowa prezentująca różne aspekty ćwiczeniowo-okołoporodowe. Okołoporodowe, bo można w niej znaleźć informacje też o tym jak aktywność fizyczna wpływa na poczęcie albo połóg, laktację, rozwój niemowlęcia, itd.

Jednak, zgodnie z tytułem, tematem dominującym jest ciąża. W publikacji znajdziesz wyniki badań naukowych na temat aktywności fizycznej w ciąży - np. jak w pływa na termin porodu, rozwój łożyska, rozwój i masę płodu, długość porodu, ale też samopoczucie matki.

Bardzo dużo informacji, ciekawa lektura dla wnikliwych. Książka liczy 283 strony i zawiera bogatą bibliografię. W następnym odcinku opowiemy jak powstawała polska edycja publikacji.

Tłumaczenie: Karolina Ignaczak i Alicja Mużnik, Redakcja: dr hab. Ewa Rajewska, Redakcja językowa i korekta: Teresa Karasińska

Copyright for the Polish edition by Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Kobiet "Dbamy o Mamy", Poznań 2018

Wydawnictwo eMPi2 Mariana Pietraszewskiego s.c., ISBN 978-83-65149-61-9

Liczba stron: 283

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć