W tym poście omówię różnice między rogalem a karmiuszką, tak abyś mogła podjąć decyzję, które z tych rozwiązań może wesprzeć Twoje karmienie piersią. Post warto przeczytać teraz, kiedy kompletujesz wyprawkę, oraz teraz, gdy karmisz piersią, ale wciąż poszukujesz wygodnego karmienia.
Rozkręcania laktacji? Zacznij od podstawowych zasad karmienia piersią a potem wypróbuj najlepsze techniki zwiększenia ilości produkowanego pokarmu: pracę z laktatorem i suplementy. Nie zapomnij też o dwóch ważnych czynnikach, bez których szybko stracisz motywację do pracy z laktatorem...
Ten post pomoże Ci ocenić, czy rzeczywiście “coś jest nie tak z moimi piersiami” lub czy malec się “nie najada”.
Nie bez powodu nazywają go “magiczną buteleczką”. Jego możliwości są niemal czarodziejskie, a cała moc zaklęta jest w niezwykle prostym urządzeniu. W tym artykule przedstawię Ci wszystkie możliwości silikonowego zbiorniczka na pokarm, abyś mogła jeszcze dziś dodać go do swojego ekwipunku mamy karmiącej. Przedstawię Ci również typy kolektorów i omówię, czym się różnią. Pokażę Ci też, jak sposób założenia kolektora na pierś modyfikuje jego działanie. Przeczytasz również o tym, dlaczego warto podchodzić z rozwagą i ostrożnością do stosowania tej białej magii ;)
Moja historia odstawienia od piersi trzyletniego syna to opowieść o podążaniu za dzieckiem, uszanowaniu małych wielkich emocji i o tym, że “czas leczy rany”. Jeśli teraz szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak odstawić dziecko od piersi”, to mam nadzieję, że weźmiesz z naszej historii coś dla siebie i znajdziesz dla Was drogę do łagodnego pożegnania mleka mamy.
9 grudnia Filip skończył trzy lata, a ja zaczęłam często zastanawiać się, co do tej pory zrobiłam w swoim macierzyństwie dobrze, a co wymagałoby poprawki. Być może dla Ciebie wszystkie te punkty będą oczywiste, a może wniosę w Twoje macierzyństwo odrobinę świadomości odnośnie spraw, o których można po prostu nie pomyśleć i nie wpaść na nie.