Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ból i problemy

( ilość produktów: 17 )

Ból brodawek sutkowych wymieniany jest jako jedna z najczęstszych przyczyn porzucenia karmienia piersią. W wyniku nieprawidłowości w technice ssania lub nieprawidłowym przystawieniu, może pojawić się nawet tuż po rozpoczęciu karmienia. Delikatna tkanka brodawki reaguje wrażliwością na "nowe zastosowanie". Szczególnie jeśli Noworodek ma potrzebę bycia przy piersi niemal bez przerwy, brodawki mogą zostać podrażnione.

Inną kategorię bólu, jaką może przynieść ze sobą karmienie piersią, są stany obrzęku, które mogą rozpocząć się od fizjologicznego nawału pokarmu, jednak mogą zakończyć się obrzękiem, a nawet groźnym stanem zapalnym. 

Trzecią kategorią bólu występującego po porodzie są rany po cięciach cesarskich lub po porodach fizjologicznych. Wymagają one szczególnej dbałości o gojącą się ranę.

Najbardziej traumatyczne w bólu brodawek sutkowych jest to, że mimo narastającego cierpienia musimy kontynuować karmienie. Wiele Mam niestety zna z autopsji karmienie ze łzami w oczach - i nie chodzi tu niestety o łzy szczęścia. To jest kryzysowy moment, w którym być może zaczniesz zastanawiać się, czy nie podać mleka modyfikowanego. Być może wiele osób z Twojego otoczenia doradzi Tobie właśnie tę drogę. Będąc w tym trudnym momencie, pamiętaj, że przy odpowiednim działaniu Twoje problemy skończą się w dość krótkim czasie. Pomocne będzie dla Ciebie poznanie innych Mam, które wiedzą, przez co przechodzisz, i które wesprą Cię empatią i dobrymi radami. Takie Mamy znajdziesz online, również na grupie powiązanej z fan page'em Wróżki Cycuszki.

Niezwykle ważna dla zachowania brodawek w dobrej kondycji jest technika przystawienia dziecka. Jeśli dziecko prawidłowo uchwyci brodawkę, zagrożenie dla ich dobrego stanu jest od razu dużo mniejsze. Przy nieprawidłowym uchwyceniu brodawki (wynikającym np. z krótkiego wędzidełka) bardzo szybko zobaczymy otarcia i odczujemy bolesność.

Wsparciem dla obolałej karmiącej Mamy są maści na bazie lanoliny oraz kompresy. Renomowani producenci zapewniają preparaty bezpieczne dla Ciebie i dla Dziecka. Wielu z nich nie będziesz musiała zmywać przed karmieniem (byłoby to dodatkowo bolesne), warto jednak wiedzieć, że lanolina tworzy śliską warstwę na skórze, co może utrudniać Dziecku uchwycenie brodawki. W sklepie Wróżki Cycuszki znajdziesz lanolinę od renomowanych producentów: Medela oraz Lansinoh. Lanolina w tych maściach jest w najczystszej postaci. Medela oraz Lansinoh stosują opatentowane formuły lanoliny - możesz obdarzyć te produkty pełnym zaufaniem.


Opatrunki NURSICARE to wielki przełom w leczeniu pogryzionych, poranionych, krwawiących brodawek. Najbardziej wiarygodne potwierdzenie zbawiennego działania tych opatrunków mamy od samych Mam - piszecie do nas maile i smsy o tym, że już po kilku godzinach używania opatrunków Nursicare ból jest wyraźnie zmniejszony. To genialne, że nawet przystawiając Dziecko często do piersi możesz liczyć na wygojenie się ran brodawek.
Wiemy bardzo dobrze, co to znaczy ból podczas karmienia piersią. Potrafi być dotkliwy, przeszywający. Taki ból znosi się tylko z jednego powodu - z miłości do Maluszka, ponieważ masz świadomość, że Twoje mleko to najlepszy start, jaki możesz mu zaproponować.
Karmienie ze łzami w oczach nie musi trwać wiecznie. Może być "tylko" kilkudniowym czasem wielkiej próby. Jeśli szybko, z pomocą wykwalifikowanych doradców, usuniesz przyczynę pojawienia się bólu (korekta techniki ssania Dziecka, korekta techniki przystawiania, korekta wędzidełka...), to opatrunki Nursicare pomogą Ci poradzić sobie z bólem oraz pozwolą Twoim brodawkom szybciej się wygoić.

Mamy nadzieję, że zakupy we Wróżce Cycuszce będą dla Ciebie pozytywnym doświadczeniem. Chciałybyśmy, abyś szybko znalazła wartościowe produkty i właściwie oceniła, co jest Ci potrzebne, aby wesprzeć Twój organizm podczas karmienia piersią.

Dziękujemy, że wybierasz zakupy w Concept Store Wróżka Cycuszka.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 578 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ewa pomogła bardziej niż mogłam się spodziewać, bardziej niż wszyscy którzy próbowali mi pomóc face to face razem wzięci. Polecam te usługi.
2024-04-07
Bardzo doceniam pomoc pani Ewy
pixel