Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podawanie pokarmu: butelki i alternatywne formy

( ilość produktów: 13 )

Butelka do karmienia niemal zawsze pojawia się w wyprawce Mamy, nawet jeśli jest ona zdecydowana, aby karmić piersią. Butelka do karmienia wydaje się niezbędna, kiedy Mama karmiąca piersią wychodzi z domu i zostawia Maluszka pod opieką innej osoby. Każda Mama zadba o to, aby jej Dziecko miało dostęp do pokarmu pod jej nieobecność. 

Jednocześnie bywa, że podawanie pokarmu butelką budzi niepokój o to, czy nie zostanie zaburzony odruch ssania Maluszka. Wokół tego tematu krąży cała masa opinii, które tylko czasami opierają się na wiedzy o odruchu ssania niemowlęcia. 

Wybierając dla swojego Dziecka alternatywną metodę żywienia nie powinnyśmy kierować się tzw. dowodami anegdotycznymi. Jeśli koleżanka koleżanki karmi butelką i piersią, czy to ponad wszelką wątpliwość oznacza, że butelka jest bezpieczną formą podawania pokarmu? 

Niestety, młody Rodzic nie może spać spokojnie tylko dlatego, że czyjeś Dziecko z powodzeniem jest karmione zarówno piersią jak i butelką. 

Nie zagłębiając się za mocno w zjawisko "nipple confusion", czyli właśnie zjawisko odstawienia się od piersi Maluszka, który "poznał smak butelki" ;), we Wróżce Cycuszce chcemy przede wszystkim pokazać Ci, że istnieją alternatywne formy podawania pokarmu. 

Noworodki i niemowlęta mogą wybierać pomiędzy kubeczkami a specjalnie skonstruowanymi łyżeczkami do podawania pokarmu

Starsze Dzieci mogą korzystać z tych form podawania płynów, które znają z rozszerzania diety: BBOX czy DoidyCup. 


 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 581 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ewa pomogła bardziej niż mogłam się spodziewać, bardziej niż wszyscy którzy próbowali mi pomóc face to face razem wzięci. Polecam te usługi.
2024-04-29
Bardzo szybko i sprawnie.
pixel