Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Smoczki uspokajacze

( ilość produktów: 16 )

Mnogość smoczków uspokajaczy na rynku może przyprawić o ból głowy. Smoczki mają różne kształty i kolory, a każdy twierdzi, że jest "najlepszy". Co to oznacza, że smoczek jest najlepszy? Jego kształt i materiał, z jakiego został wykonany, musi w jak najmniejszym stopniu ingerować w buzię dziecka.

Oznacza to, że unikamy smoczków ciężkich, o dużej tarczce, wykonanych z twardych materiałów. Taki smoczek będzie nadmiernie wpływał na jamę ustną Maluszka, deformując ją. Zbyt ciężkie smoczki wymagają nadmiernej siły i napięcia mięśni okrężnych ust, aby utrzymać je w buzi, przez co również wpływają negatywnie na buzię dziecka. Zatem wybieramy takie smoczki, których jest "jak najmniej": są lekkie, powodują maksymalnie możliwe domknięcie ust podczas trzymania smoczka w buzi, a część mieszcząca się w buzi dziecka jest spłaszczona z obu stron (jest to tak zwany kształt fizjologiczny). 

Wydaje się, że smoczek to niezbędny atrybut Dziecka. Jest wręcz symbolem niemowlęctwa. Owszem, pełni istotną rolę, ponieważ ma moc zaspokojenia potrzeby ssania u Maluszka. Aby smoczek nie stanowił zagrożenia dla karmienia piersią, należy pamiętać, że proponujemy go Dziecku okazjonalnie. Zawsze pierwszym wyborem jest pierś Mamy.

Jaki smoczek wybrać? Wybór prawidłowego smoczka to istotny aspekt, jednakże nie mniej istotne jest również to, w jaki sposób go podajemy. Warto podawać Maluszkowi smoczek tylko w sytuacjach niezbędnych. Szczególnie na początku istotne jest, aby na potrzebę ssania i bliskości Dziecka odpowiadać podając mu pierś. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju laktacji, dla dostrajania się ciała Mamy do potrzeb Dziecka, do ustalenia wzajemnej komunikacji, która pozwoli ukształtować się prawidłowemu wzorcu karmienia piersią. 

Być może słyszałać o tym, że smoczek zagraża karmieniu piersią. Czy tak jest rzeczywiście? Niekoniecznie. 
Na pewno źle dobrany i nadmiernie używany smoczek może spowodować lub pogłębić istniejące problemy z karmieniem piersią. Nadmiernie używany smoczek może sprawić, że przegapisz sygnały głodu, a przez to wydłuży się czas między karmieniami, co z kolei spowoduje, że Twoja laktacja nie zostanie utrzymana na takim poziomie, na jakim powinna. 

Czy chcemy Cię straszyć i przestrzegać przed smoczkiem uspokajaczem? Niekoniecznie. Chcemy budować świadomość Rodziców w racjonalnym używaniu smoczka oraz w rozumieniu autentycznych potrzeb Dziecka, dzięki czemu Wasza relacja oparta na karmieniu piersią ukształtuje się prawidłowo. 

Wybór smoczków, jaki znajdziesz w Concept Store Wróżka Cycuszka, to efekt naszej wiedzy z zakresu karmienia piersią jako doradczyń laktacyjnych. Smoczki, które proponujemy, spełniają normy bezpieczeństwa z punktu widzenia budowy jamy ustnej Dziecka. 

Wybierając proponowane i wyselekcjonowane przez nas smoczki oraz używając ich okazjonalnie, dając pierwszeństwo ssaniu piersi, obniżasz ryzyko powstania problemów z karmieniem piersią. 

Dziękujemy, że wybierasz zakupy w Concept Store Wróżka Cycuszka. 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 558 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Polecam!
2024-03-23
Szybka i profesjonalna pomoc! Polecam z całego serca!
pixel