Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-12-27

Położne Ania i Ewa z tytułem IBCLC - Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego

W grudniu dotarła do nas szalenie radosna nowina - doradczynie laktacyjne Ania Bazydło i Ewa Zielińska otrzymały prestiżowy tytuł IBCLC - Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego. 

ibclc w teamie wróżki cycuszki
Karmienie piersią to nie tylko naturalny sposób żywienia niemowląt, ale także wyjątkowe doświadczenie emocjonalne dla matki i dziecka. Jednak nie zawsze jest to łatwe zadanie, a wielu rodziców może napotkać na trudności na początku. W takich chwilach warto skorzystać z wsparcia specjalisty, jakim jest Dyplomowany Konsultant Laktacyjny IBCLC.

Kim jest IBCLC?
IBCLC to skrót od International Board Certified Lactation Consultant, czyli międzynarodowo dyplomowanego konsultanta laktacyjnego. Osoba posiadająca ten tytuł to wysoko wykwalifikowany specjalista, który zdobył umiejętności i wiedzę niezbędne do udzielania profesjonalnej pomocy w kwestiach związanych z karmieniem piersią.

Aby otrzymać ten prestiżowy tytuł, obie położne musiały przejść przez określony proces kształcenia, zdobycie doświadczenia praktycznego oraz złożenie egzaminu, a ponadto:

  • Uczestniczyć w kursie edukacyjnym zatwierdzonym przez Międzynarodową Radę Konsultantów Laktacyjnych (IBLCE). Kurs musi obejmować wymaganą ilość godzin edukacji w dziedzinie laktacji.
  • Uzyskać określoną liczbę godzin praktyki w dziedzinie konsultacji laktacyjnych pod nadzorem doświadczonego IBCLC lub innego kwalifikującego się mentora.

Egzamin IBCLC:

Przystąpienie i zdanie egzaminu organizowanego przez Międzynarodową Radę Konsultantów Laktacyjnych (IBLCE). Egzamin obejmuje test wiedzy teoretycznej oraz przypadki praktyczne z zakresu konsultacji laktacyjnych.
Zgłoszenie do certyfikacji:

Zgłoszenie się do Międzynarodowej Rady Konsultantów Laktacyjnych, dostarczenie dokumentów potwierdzających spełnienie wszystkich wymagań, w tym dyplomu, certyfikatu ukończenia kursu edukacyjnego i potwierdzenia praktyki.
Pozyskanie rekomendacji:

W niektórych przypadkach, konieczne może być pozyskanie rekomendacji od doświadczonego IBCLC, który zna twoje umiejętności i doświadczenie.
Po spełnieniu wszystkich wymagań i zdaniu egzaminu, otrzymasz status Międzynarodowo Certyfikowanego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC). Ważne jest regularne doskonalenie swoich umiejętności poprzez udział w szkoleniach i utrzymanie certyfikatu poprzez kontynuowanie edukacji.

Rola IBCLC w karmieniu piersią:

  • Diagnostyka i rozwiązywanie problemów: IBCLC jest w stanie zidentyfikować potencjalne problemy związane z karmieniem piersią, takie jak trudności z chwytaniem piersi, niewłaściwe przybieranie na wadze dziecka czy ból podczas karmienia. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi zaproponować skuteczne rozwiązania.
  • Wsparcie emocjonalne: Karmienie piersią może być czasem wyzwaniem, zwłaszcza dla nowych mam. IBCLC nie tylko pomaga w aspektach fizycznych, ale również oferuje wsparcie emocjonalne, pomagając matkom zbudować pewność siebie i poczucie kompetencji.
  • Edukacja: IBCLC dostarcza matkom istotnych informacji na temat karmienia piersią, technik podawania piersi, prawidłowego przybierania na wadze dziecka oraz innych kluczowych aspektów związanych z laktacją. Dzięki temu matki są lepiej przygotowane do radzenia sobie z różnymi sytuacjami.
  • Planowanie i monitorowanie: IBCLC może opracować spersonalizowany plan karmienia piersią, uwzględniając indywidualne potrzeby matki i dziecka. Dodatkowo monitoruje postępy, dostosowując plan w miarę potrzeb.
  • Przygotowanie do karmienia piersią w przypadku trudności: Jeśli istnieją okoliczności, które mogą sprawić, że karmienie piersią będzie trudniejsze, na przykład wcześniactwo czy problemy zdrowotne, IBCLC może pomóc w zaplanowaniu i przygotowaniu do tego wyjątkowego wyzwania.

Podsumowanie:
IBCLC to kluczowy sojusznik dla wszystkich matek pragnących karmić swoje dzieci piersią. Ich wiedza, doświadczenie i wsparcie są nieocenione, zwłaszcza w przypadku pierwszych dni po narodzinach dziecka. Dzięki pomocy IBCLC, wiele trudności może zostać pokonanych, a karmienie piersią stanie się satysfakcjonującym i zbliżającym momentem między matką a dzieckiem.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 581 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Polecam z całego serca!
2024-04-07
Bardzo doceniam pomoc pani Ewy
pixel