Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-22

Rozpoczynamy Projekt "Dwa kroki do bezbolesnego karmienia". Zobacz, jak wziąć udział.

Dziś najpopularniejszą odpowiedzią na to, jak poradzić sobie z ranami brodawek jest: wietrzenie, “wytrzymanie” lub nakładki silikonowe.

Nie są to optymalne sposoby na uzyskanie bezbolesnego karmienia piersią. W naszej praktyce doradczej oraz w rekomendacjach środowisk doradców laktacyjnych uznaje się, że pierwszorzędnym sposobem leczenia bólu brodawek jest konsultacja laktacyjna, w ramach której dobiera się właściwe dla indywidualnej sytuacji Mamy i Dziecka środki przeciwdziałające bólowi brodawek podczas karmienia piersią:

  • korekta techniki ssania
  • korekta pozycji Dziecka przy piersi
  • diagnoza funkcjonalności i anatomii jamy ustnej Dziecka
  • oraz dalsze postępowanie mające na celu wypracowanie prawidłowości funkcjonalnej w obrębie jamy ustnej poprzez zabieg frenulotomii (podcięcie wędzidełka/wędzidełek) i/lub masaże buzi.

W procesie uzyskiwania bezbolesnego karmienia piersią niezwykle cenną pomocą są w naszej pracy opatrunki Nursicare.

Opatrunki te przyspieszają gojenie ran brodawek oraz redukują odczucie bólu, dzięki czemu Mama może wdrażać wskazówki uzyskane w trakcie porady laktacyjnej lub porady neurologopedycznej oraz kontynuować karmienie piersią.

Wspólnie z naszym Partnerem, marką Nursicare, postanowiliśmy upowszechnić dobry standard postępowania w przypadku bolesnych, poranionych brodawek poprzez Projekt “Dwa kroki do bezbolesnego karmienia piersią”. Pacjentkom Poradni, które borykają się z bólem brodawek, zaproponujemy darmowe opakowanie opatrunków Nursicare, a następnie będzie wraz z nią monitorować postępy leczenia.

Efektami naszych obserwacji podzielimy się z Wami w naszych social mediach i na blogu. Chcemy przekonać jak najwięcej osób do prawidłowego postępowania w przypadku bólu brodawek. 

Jeśli cierpisz z powodu bolesnych brodawek i chcesz wziąć udział w Projekcie, zgłoś się do nas do Poradni Laktacyjnej - nr telefonu 668 690 562. Ustalimy najbliższy dogodny termin i rozpoczniemy przeciwdziałanie bólowi jak tylko szybko się da. 

Pamiętaj - nie czekaj aż samo przejdzie, aż się przyzwyczaisz. 
Nie wietrz. 
Unikaj silikonowych osłonek. 

Zrób z nami pierwsze dwa kroki do bezbolesnego karmienia :) Do zobaczenia :)

 

 

 

Cieszymy się, że w Poradni Laktacyjnej Wróżka Cycuszka możemy dbać o Was kompleksowo i długofalowo przy użyciu niezawodnych opatrunków Nursicare.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 591 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Borykałam się z zastojami i zapaleniami piersi od miesięcy i myślałam, że wiem już wszystko o metodach zapobiegania i uśmierzania bólu. A jednak Pani Ewa tę wiedzę dopełniła, wytłumaczyła i zweryfikowała niektóre elementy. Bardzo rzetelna wiedza, dziękuję!
2024-05-06
Bardzo miła obsługa. Bezproblemowy kontakt. Szybkie odpowiedzi na zadane pytania.
pixel