Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-22

Rozpoczynamy Projekt "Dwa kroki do bezbolesnego karmienia". Zobacz, jak wziąć udział.

Dziś najpopularniejszą odpowiedzią na to, jak poradzić sobie z ranami brodawek jest: wietrzenie, “wytrzymanie” lub nakładki silikonowe.

Nie są to optymalne sposoby na uzyskanie bezbolesnego karmienia piersią. W naszej praktyce doradczej oraz w rekomendacjach środowisk doradców laktacyjnych uznaje się, że pierwszorzędnym sposobem leczenia bólu brodawek jest konsultacja laktacyjna, w ramach której dobiera się właściwe dla indywidualnej sytuacji Mamy i Dziecka środki przeciwdziałające bólowi brodawek podczas karmienia piersią:

  • korekta techniki ssania
  • korekta pozycji Dziecka przy piersi
  • diagnoza funkcjonalności i anatomii jamy ustnej Dziecka
  • oraz dalsze postępowanie mające na celu wypracowanie prawidłowości funkcjonalnej w obrębie jamy ustnej poprzez zabieg frenulotomii (podcięcie wędzidełka/wędzidełek) i/lub masaże buzi.

W procesie uzyskiwania bezbolesnego karmienia piersią niezwykle cenną pomocą są w naszej pracy opatrunki Nursicare.

Opatrunki te przyspieszają gojenie ran brodawek oraz redukują odczucie bólu, dzięki czemu Mama może wdrażać wskazówki uzyskane w trakcie porady laktacyjnej lub porady neurologopedycznej oraz kontynuować karmienie piersią.

Wspólnie z naszym Partnerem, marką Nursicare, postanowiliśmy upowszechnić dobry standard postępowania w przypadku bolesnych, poranionych brodawek poprzez Projekt “Dwa kroki do bezbolesnego karmienia piersią”. Pacjentkom Poradni, które borykają się z bólem brodawek, zaproponujemy darmowe opakowanie opatrunków Nursicare, a następnie będzie wraz z nią monitorować postępy leczenia.

Efektami naszych obserwacji podzielimy się z Wami w naszych social mediach i na blogu. Chcemy przekonać jak najwięcej osób do prawidłowego postępowania w przypadku bólu brodawek. 

Jeśli cierpisz z powodu bolesnych brodawek i chcesz wziąć udział w Projekcie, zgłoś się do nas do Poradni Laktacyjnej - nr telefonu 668 690 562. Ustalimy najbliższy dogodny termin i rozpoczniemy przeciwdziałanie bólowi jak tylko szybko się da. 

Pamiętaj - nie czekaj aż samo przejdzie, aż się przyzwyczaisz. 
Nie wietrz. 
Unikaj silikonowych osłonek. 

Zrób z nami pierwsze dwa kroki do bezbolesnego karmienia :) Do zobaczenia :)

 

 

 

Cieszymy się, że w Poradni Laktacyjnej Wróżka Cycuszka możemy dbać o Was kompleksowo i długofalowo przy użyciu niezawodnych opatrunków Nursicare.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 578 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Bardzo miła obsługa. Bezproblemowy kontakt. Szybkie odpowiedzi na zadane pytania.
2024-05-06
Doradczyni była bardzo miła i podobało mi się to, że tłumaczy nie tylko jak coś robić ale też dlaczego z punku widzenia anatomii dziecka. Niestety informacji było tak dużo, że pod koniec nadal nie wiedziałam, co robić i miałam jeszcze dużo pytań. Całe szczęście dostałam pdf z planem działania po sesji. Doradczyni zapewniła mnie, że zostaniemy w kontakcie, że mogę wysyłać pytania i filmiki. Jednak kiedy to zrobiłam, czekałam na odpowiedź tydzień i dostałam ją dopiero jeden dzień po przypomnieniu się. Nie lubię się narzucać ludziom, więc zniechęciło mnie to do zadawania innych pytań. Jutro idę do innej poradni laktacyjnej, tym razem na żywo.
pixel