Moja historia odstawienia od piersi trzyletniego syna to opowieść o podążaniu za dzieckiem, uszanowaniu małych wielkich emocji i o tym, że “czas leczy rany”. Jeśli teraz szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak odstawić dziecko od piersi”, to mam nadzieję, że weźmiesz z naszej historii coś dla siebie i znajdziesz dla Was drogę do łagodnego pożegnania mleka mamy.
Nie można polemizować z tym, że mleko mamy jest najbardziej wartościowym pokarmem dla dziecka. Wspiera kompleksowo rozwój fizyczny, emocjonalny i poznawczy dziecka. Chroni przed wieloma chorobami nie tylko w okresie karmienia, ale i w życiu dorosłym. Posiada niezliczone właściwości dzięki swemu wyjątkowemu składowi bogatemu w kompleksy immunologiczne, komórki macierzyste, czy witaminy i minerały.
Karmienie piersią, oprócz tysiąca oczywistych zalet, ma i tę, że jest ekologiczne.
Do produkcji mleka jest używana naturalna, odnawialna energia Mamy. Podczas produkcji pokarmu nie powstają żadne szkodliwe "odpady". Sam pokarm zaś jest wolny od konserwantów, sztucznych dodatków, ulepszaczy. Bez wątpienia karmienie piersią to genialne, ekologiczne rozwiązanie :)
Jeśli trafiłaś na ten post to znaczy, że prawdopodobnie jesteś już po lekturze artykułu "Kosmetyki mamy karmiącej - jakie wybierać, a których się wystrzegać" i masz świadomość tego, jak wiele szkodliwych i trujących substancji "pakowanych" jest do naszych kosmetyków.
Wszystkie akcesoria wspomagające karmienie piersią muszą być poddawane szczególnym procedurom czyszczącym i dezynfekującym. Od odpowiedniej higieny zależy przecież zdrowie twojego maluszka oraz twoich piersi.
Najważniejszym wyznacznikiem prawidłowej pozycji karmienia jest komfort mamy i dziecka, który przekłada się na bezbolesne karmienie u mamy oraz efektywne ssanie u dziecka. Odpowiednio dostawione dziecko jest prawidłowo odżywione, a laktacja mamy unormowana. Brodawki nie bolą, a piersi nie chorują.