Prawidłowa technika ma kluczowe znaczenie dla efektywnego i bezbolesnego karmienia piersią. Zadbać należy o poprawną i wygodną pozycję karmienia. Niezwykle ważne jest także poprawne uchwycenie piersi przez dziecko, za czym idzie bezbolesne karmienie i efektywne ssanie.
Większość Mam (80 - 95%) przy prawidłowo rozpoczętym i prowadzonym karmieniu piersią, jest w stanie w pełni pokryć zapotrzebowanie Dziecka na pokarm. U zaledwie 5 do 15% Mam mogą wystąpić problemy w uruchomieniu laktogenezy II, prowadzące do rzeczywistego niedoboru pokarmu. Jednocześnie aż 60% mam, które zrezygnowały z karmienia piersią, jako główną przyczynę wskazuje niedobór pokarmu. Jak mogą wtedy pomóc suplementy diety? I jakie najlepiej wybrać?
Co może oznaczać ból brodawek sutkowych podczas karmienia piersią? Jakie są przyczyny? Kiedy mija? Jeśli zdecydowałaś się przeczytać mój tekst to znaczy, że i tobie bliskie wydają się te zmartwienia. Zastanawiasz się pewnie, dlaczego karmienie boli, mimo że obiecują tylko bliskość i sielankę.
Podczas doboru laktatora większość Mam skupia się na decyzji o tym, czy wybrać laktator ręczny czy elektryczny. Tymczasem równie ważną, a może i ważniejszą kwestią jest dobór średnicy lejka w laktatorze do średnicy Twojej brodawki.
Sprawdź, jaka średnica lejka będzie dobra dla Ciebie.