Przechowywanie mleka Mamy - rocket science? Gorzej niż algebra? Wcale nie! To tylko kilka prostych zasad, których po prostu warto się trzymać. Przygotowałyśmy ten wpis tak, abyś mogła zrobić print screen najważniejszych zasad i mieć je zawsze pod ręką w telefonie.
Piersi znacznie większe, ciężkie i ciepłe? To znaczy, że zaczął się nawał! To fizjologiczny, czyli zupełnie naturalny stan i bardzo dobry znak - Twoja laktacja ruszyła "pełną parą". Przeczytaj, jak w tym szczególnym czasie zadbać o komfort piersi i zabezpieczyć się przed obrzękiem i jego powikłaniami. We wpisie przeczytasz zgodne z aktualną wiedzą laktacyjną zalecenia odnośnie masażu, przykładania kompresów i przystawiania Dziecka.
Pojemność brzuszka noworodka i niemowlęcia oraz lekkostrawny charakter pokarmu Mamy determinują naturę karmień nocnych. Poznanie natury i fozjologii karmienia nocnego pomaga odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie karmień w nocy.
W tym artykule dowiesz się, jak przechowywać pokarm mamy:
- bezpiecznie - tak, aby pokarm zachował jak najwięcej wartości odżywczych
- przemyślanie - tak, aby przechowywanie pokarmu nie wymagało zbyt wiele zachodu i myślenia :)
- zgodnie z aktualnymi zaleceniami.
Witaj w serii FAQ Wróżki, w której odpowiadamy na Wasze najczęstsze pytania, które pojawiają się zarówno w sklepie stacjonarnym jak i w social mediach. Dzisiaj odpowiemy na pytanie czym się różnią od siebie podwójne laktatory Neno.
Najważniejszym wyznacznikiem prawidłowej pozycji karmienia jest komfort mamy i dziecka, który przekłada się na bezbolesne karmienie u mamy oraz efektywne ssanie u dziecka. Odpowiednio dostawione dziecko jest prawidłowo odżywione, a laktacja mamy unormowana. Brodawki nie bolą, a piersi nie chorują.