Porada laktacyjna online to innowacyjna forma wsparcia, która dopiero zaczyna być doceniana przez mamy za swoją dostępność i skuteczność. Jak wszystko, co nowe, wzbudza wątpliwości - “Czy trudności, które teraz mam, mogą być rozwiązane w drodze online?”.
W tym poście omówię większość problemów, jakie mogą przydarzyć się w trakcie karmienia piersią i wskażę, jak konsultacja laktacyjna online na nie odpowiada.
Z mojego doświadczenia rozmów z mamami karmiącymi wynika, że jednym z najtrudniejszych do zinterpretowania wskaźników jest czas trwania karmienia piersią. Opisując swoje karmienie piersią, mamy podają przeróżne czasy, jakie ich niemowlęta spędzają przy piersi. A zatem... Jak długo powinno trwać karmienie piersią?
Rozkręcania laktacji? Zacznij od podstawowych zasad karmienia piersią a potem wypróbuj najlepsze techniki zwiększenia ilości produkowanego pokarmu: pracę z laktatorem i suplementy. Nie zapomnij też o dwóch ważnych czynnikach, bez których szybko stracisz motywację do pracy z laktatorem...
Ten post pomoże Ci ocenić, czy rzeczywiście “coś jest nie tak z moimi piersiami” lub czy malec się “nie najada”.
Moja historia odstawienia od piersi trzyletniego syna to opowieść o podążaniu za dzieckiem, uszanowaniu małych wielkich emocji i o tym, że “czas leczy rany”. Jeśli teraz szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak odstawić dziecko od piersi”, to mam nadzieję, że weźmiesz z naszej historii coś dla siebie i znajdziesz dla Was drogę do łagodnego pożegnania mleka mamy.
Auuuuuuuuuuu!!!!! Moje dziecko mnie ugryzło!
Trudno opisać ból, jakiego doświadcza mama karmiąca pogryziona przez swoje własne dziecko;-)
Czy u Ciebie też wygląda to mniej więcej tak, że oddajesz się pięknu karmienia, wczuwasz się w tę wyjątkową więź z dzieckiem, prawie przymykasz oczy w błogiej przyjemności tej chwili razem, aż tu nagle i niespodziewanie ……………. CIACH!
O ile zdarzy się to raz, można dziecku wybaczyć i o całej tej bolesnej sytuacji szybko zapomnieć. Ale jeśli Twoje dziecko zaczyna traktować Cię jak swój osobisty gryzak musisz działać!